Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

İstiklal Özel Eğitim

Bedensel anlamda yetersizliği yada geriliği bulunan bireylere uygulanan eğitim programıdır. Serebral Palsi, Spina Bifida, Brakial Pleksus, Kas Hastalıkları, Gelişim Geriliği,  Kalıtsal hastalıklar ve  doğum sonrası oluşan beyin travmalarına sahip bireylere fizyoterapistler tarafından uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon seanslarıdır. 

  Çocuğumun fizyoterapi eğitimine ihtiyacı olduğunu nasıl anlarım?

  Zamanında doğan bebekler için, bebeğiniz 3 aylıkken baş kontrolünü sağlayamıyorsa, 7-8 Ay bitiminde oturma dengesini sağlayamamışsa ,18 aya kadar yürüyememişse pediatrik fizyoterapistlerden görüş almanız gerekmektedir. (Prematüre bebekler için düzeltmiş ayları dikkate alınız.) Tabi ki her bebeğin gelişimi aynı değildir ancak genel tabloyu bu şekilde takip edebiliriz.

Böyle bir durumla karşılaştığımda ne yapmam gerekir?

  Kurumumuzda uzman fizyoterapist kadromuz bebeklerin gelişim tarama testlerini uygulamaktadır. Değerlendirme sonrasında gerekli görülürse Çocuk doktoru ve çocuk nörolojisine yönlendirme yapılır. 

Çocuk doktorunuz ve Çocuk nöroloğunuzun koyduğu tanı ile fizik tedavi seanslarına başlanabilir.

İstiklal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak bedensel engelli öğrencilerimize her türlü fizik redavi ve rehabilitasyon hizmeti sunmaktayız. Eğitimlerimizin tamamı alanında uzman Fizyoterapistler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Paylaş:

İlgili Yazılar